Poziv na treće županijsko natjecanje zborova za Glazbene svečanosti hrvatske mladeži i smotru glazbenih aktivnosti djece i mladih Splitsko-dalmatinske županije pod nazivom „TO SU DJECA“
Autor: Virgil Jureškin, 26. 2. 2020.

Naziv programa:

„TO SU DJECA“,

županijsko natjecanje zborova za Glazbene svečanosti hrvatske mladeži i smotra glazbenih aktivnosti djece i mladih

Splitsko-dalmatinske županije

Voditeljica  programa: Marica Tadin, prof. GK, savjetnik, voditeljica Županijskog stručnog vijeća učitelja Glazbene kulture Splitsko-dalmatinske županije

Mjesto i vrijeme izvođenja:    Trogir, 26. ožujka 2020.

Rok za prijave: 15. ožujka 2020.

Sadržaj programa:

Glazbena manifestacija To su djeca 2019/20. g. održat će se po teći puta, a organizira je  voditeljica Županijskog stručnog vijeća učitelja Glazbene kulture, prema odluci Agencije za odgoj i obrazovanje.

Na ovu glazbenu manifestaciju prijavljuju se sve škole (osnovne i srednje) te udruge čije je područje djelovanja glazba, dječji i pjevački zborovi mladih koji žele pokazati svoja najbolja glazbena ostvarenja nastala tijekom školske godine.

Manifestacija se provodi u dva dijela: natjecateljski dio i smotra. U natjecateljskom dijelu nastupaju pjevački zborovi koji pripremaju program za Državno natjecanje pjevačkih zborova u Varaždinu (Glazbene svečanosti hrvatske mladeži) u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje. Na smotri nastupaju svi oni koji slobodnim izborom programa mogu pokazati svoja glazbena postignuća. Program sačinjavaju djela skladatelja čije se obljetnice rođenja i smrti obilježavaju tijekom školske godine s posebnim naglaskom na hrvatske skladatelje, zatim tradicijski napjevi ili njihove obrade (s posebnim naglaskom na tradicijsku glazbu Dalmacije ), popularne skladbe i autorske skladbe za djecu.

PRIJAVNICA