DAN SREDNJIH ŠKOLA SDŽ
Autor: Virgil Jureškin, 25. 5. 2022.

Splitsko dalmatinska županija - Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport i ove godine organizira manifestaciju "Dan srednjih škola Splitsko dalmatinske županije".

Manifestacija će se održati u subotu, 28. svibnja 2022. od 9:30 do 14:00 sati na prostoru Kazališnog trga – Trga Gaje Bulata, odnosno na platou ispred zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu. Svečano otvaranje predviđeno je s početkom u 11 sati.

Cilj ovog predstavljanja je da se sve srednje škole Splitsko dalmatinske županije predstave putem informativnih štandova te u izravnom kontaktu s učenicima, roditeljima i ostalom zainteresiranom javnošću pruže sve relevantne informacije o nastavnim programima i upisima. Na Danu srednjih škola distribuirat će se i informativne brošure sa svim detaljima o upisima u srednje škole.

O školama i njihovim programima govorit će učenici i njihovi profesori te će biti na raspolaganju davati odgovore na sva pitanja zainteresiranim osnovcima i roditeljima o svemu što ih zanima prije upisa. "Dan srednjih škola Splitsko dalmatinske županije" najbolja je prilika da se na jednom mjestu prikupe i usporede sve važne informacije na osnovu kojih će učenici donijeti konačnu odluku u koju će se srednju školu upisati.