Fritule i kroštule na brzinu
Autor: Tomislava Ečić, 19. 2. 2015.

Mirisi trogirske kuhinje

U sklopu projekta „Ca je covik!?“ održana je projektna aktivnost Mirisi trogirske kuhinje u suradnji sa SSŠ „Blaž Jurjev Trogiranin“. Riječ je o projektu Osnovne škole Majstora Radovana u kojemu sudjeluju učenici 2. a i 2. b razreda, na satima izvannastavne aktivnosti turističke kulture. Voditeljice su učiteljice razredne nastave Jelena Plejić Senjanin i Mirjana Matić. OŠ Majstora Radovana u suradnji s drugim institucijama poput Grada trogira, Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije i brojnih drugih institucija koje su prepoznale kvalitetu projekta te pomažu da se projektne aktivnosti i ostvare.

Prva suradnja je ostvarena sa SSŠ „Blaž Jurjev Trogiranin“ i prof. Nikicom Ševom. On je zajedno sa svojim učenicima upoznao učenike naše škole s tradicionalnom trogirskom kuhinjom u vrijeme blagdana. Učenici su tijekom boravka u SSŠ „Blaž Jurjev Trogiranin“ pripremali fritule i kroštule čemu su ih podučili njihovi kolege srednjoškolci i prof. Ševo. Cilj projektne aktivnosti je ostvaren, a učenici su dobili potvrdu o završenom tečaju „Pripremanje fritula i kroštula“.