Prvo mjesto na natječaju Školske Knjige
Autor: Dragan Uljični, 18. 12. 2015.

Povodom božićnih blagdana ŠKOLSKA KNJIGA objavila je natječaj za učitelje i učenike glazbene kulture s temom „Božić uz glazbu“.
Stručni žiri odlučio je nagraditi radove koji su uz trud pokazali i kreativnost i znanje, a pobjednici natječaja su Marija Čarija, Sara Vukman i Duje Bonačić, učenici 7.b razreda iz OŠ „Majstora Radovana“ Trogir.

Prva je nagrada Glazbenik 21. stoljeća u gostima u vašoj školi te polugodišnja pretplata na Modru lastu za sve učenike pobjedničkog razreda. Također, cijeli će razred i njihov nagrađeni rad biti predstavljen u opširnoj reportaži na Školskom portalu.
Za potrebe natječaja izradili su prezentaciju "Došli smo van krlelezat - PRIČA O TROGIRSKOJ KOLENDI "JA SAN MALI REBAC". Na 10 slajdova prezentacije, pod vodstvom profesorice Marice Tadin i uz pomoć knjižničara Virgila Jureškina, uspjeli su ispričati priču o trogirskom običaju krlelezanja.

Klikom ispod možete pregledati prezentaciju!

PREZENTACIJA

Pjesmu "Ja san mali Rebac" od zaborava su sačuvali neumorni sakupljač pučkih napjeva Duško Geić i klapa Rãšpe i vokalni kvartet Pro musica na svom nosaču zvuka "Došli smo van krlelezat" iz 2014. g.. Marija, Sara i Duje dali su svoj obol njenoj popularizaciji i time pokazali kako tradicija nije čuvanje pepela, nego prenošenje vatre.

Iskrene čestitke od cijele škole !