Plasman na završnicu Državnog prvenstva u rukometu
Autor: Virgil Jureškin, 25. 5. 2016.

Rezultatom 15:13 protiv ŠŠD-a OŠ Vladimir Nazor Ploče, rukometašice naše škole (do VI.raz.) su osvojile prvo mjesto na poluzavršnom natjecanju Državnog prvenstva ŠŠD osnovnih škola skupine "Jug", održanog u Pločama 24. svibnja 2016.godine.

Pod vodstvom nastavnika Emila Kursana, rukometašice Ana Bolanča, Petra Radić, Nina Piteša, Ivana Kuzmanić, Marina Gašpić, Tija Cvijić, Karmen Šago, Paola Medić, Sara Mamut, Marija Jadrić, Monika Ćavar, Barbara Ćaleta, Marta Civadelić, Lucija Škrobica i Antonia Tomić, ovim rezultatom su izborile plasman na završnicu Državnog prvenstva u Vinkovcima 2. - 4.lipnja 2016. godine.