U ponedjeljak vatrogasna vježba u Osnovnoj školi Majstora Radovana
Autor: Virgil Jureškin, 25. 5. 2018.

Temeljem PLANA vježbi civilne zaštite na području Grada Trogira za 2018. godinu, Stožer civilne zaštite Grada Trogira i Dobrovoljno vatrogasno društvo „Trogir“ kao organizatori vježbe, dana 28. svibnja 2018. godine, s početkom u 11:00 sati organiziraju taktičko-pokaznu vježbu RADOVAN 2018. na objektu Osnovne škole Majstora Radovana, Trogir.

Osnovna zamisao vježbe je provjera stručnosti Stožera civilne zaštite Grada Trogira na rješavanju nastalih problema i poduzimanje određenih mjera u slučaju pretpostavljenog događaja, koordinacija i upotreba raspoložive tehnike za spašavanje i zbrinjavanje ozlijeđenih osoba, sredstva za gašenje požara te poboljšanje spremnosti osoblja škole i učenika u organiziranju evakuacije i spašavanja.   Sekundarna zamisao je praktično pokazati građanstvu Grada Trogira te ostalim posjetiteljima evakuaciju i taktički nastup prilikom složenijeg gašenja požara objekta.

Preuzeto sa: Trogirski portal