Noć knjige
Autor: Virgil Jureškin, 23. 4. 2020.

Izvor: nocknjige.hr

Noć knjige je manifestacija pokrenuta 2012. godine, kako bi se, bez zatvaranja očiju pred često nelijepom svakodnevicom, barem na jedan dan govorilo o čaroliji stvaranja i radosti čitanja knjiga. Cilj projekta je kroz jedinstvenu manifestaciju potaknuti kulturu čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturnog dosega te dati poticaj razgovoru o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu. Povod za to pružaju nam Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja).

Svečano otvaranje Noći knjige održat će se danas u posebnoj emisiji „Noć knjige na Trećem" s početkom od 19:20 sati na Trećem programu Hrvatske radiotelevizije te Facebook stranici i YouTube kanalu Noći knjige.

U specijalnoj emisiji bit će predstavljeni najnoviji rezultati istraživanja tržišta knjiga u Republici Hrvatskoj, a gosti emisije bit će i poznati domaći pisci te Knjigomir, superjunak koji svoje posebne moći zahvaljuje velikom broju pročitanih knjiga.

Noć knjige održava se devetu godinu zaredom i prvi puta u virtualnom izdanju, a učenici naše škole od 1. do 8. razreda  upotrebom digitalnih alata sudjeluju u različitim kreativnim i zabavnim aktivnostima.

Njihove radove objavljivat ćemo tokom dana.