Projektni dan
Autor: Administrator , 11. 11. 2010.

U ponedjeljak, 15. studenog 2010. godine, održat će se Projektni dan.

UPUTE ZA PROJEKTNI DAN 15.11.2010

1. Nositelji su predmetni nastavnici i učiteljice koji osmišljavaju u dogovoru s Ravnateljem i Pedagoginjom izvedbu projektnog dana

1. Učenici izvršavaju zadani program rada i predstavljaju ga drugima (izložba radova i slika, štand, prezentacija u hodniku škole, radionice u školskom vrtu ili razredu, predstave)

1. Provedbu zadanog plana i programa mogu pratiti i roditelji, uzvanici, članovi lokalne uprave i drugi pojedinci!!! (Pozvani su dogradonačelnica Grada Trogira,  ravnatelj OŠ Vjekoslav Parać iz Solina, regionalni koordinator za eko škole)

1. Nastava je organizirana u dvije smjene po tekućem rasporedu dolaska nastavnika:

A) Razrednik može imati najviše dva razreda taj dan, a najveći dio provodi sa svojim razredom u zajedničkoj radionici u sklopu svog predmeta te kao SRO (blok sat).

B) Svi nastavni predmeti su podređeni temi Projektnog dana: Zdrav život - zdrava prehrana pa su nastavnici dužni prilagoditi nastavnu jedinicu zadanoj temi te prijedlog izvedbe dostaviti Ravnatelju

1. Dogovor o organizaciji nastavnih sati donosi Učiteljsko vijeće, a sve potvrđuje Odbor Eko škole.

1. Moguće su integracije više predmeta i razreda u jednoj radionici ili aktivnosti (uređenje vrta, bojanje ograde, nogometni turnir, sakupljanje starog papira na različitim lokacijama u gradu, postavljanje panoa u hodniku škole)

1. Nastavnici su dužni voditi i pratiti rad učenika i ne ostavljati ih bez nadzora