Potraga za Kairosom
Autor: Administrator , 14. 12. 2010.

U ponedjeljak 6.12. 2010. igrom "Pronađi Kairosa" započela je prva faza projekta kojemu je cilj učenje o baštini srednjovjekovnog grada kroz igru.

POTRAGA ZA KAIROSOM

Dana 6.12.1997. Trogir je uvršten na UNESCO-vu listu zaštićene spomeničke baštine. Da bi svijest o važnosti očuvanja najvrednijeg nasljeđa koje smo baštinili od naših predaka postala imperativ u vladanju novih generacija, raznim aktivnostima Turistička zajednica Trogira u suradnji s učiteljima želi educirati najmlađe žitelje Trogira.

U ponedjeljak 6.12. 2010. započela je prva faza projekta kojemu je cilj učenje o baštini srednjovjekovnog grada kroz igru. Igra "Pronađi Kairosa" kao glavne protagoniste imala je učenike šestih razreda osnovnih škola koji u nastavnom programu iz povijesti uče o srednjovjekovnom razdoblju.

Sudionici projekta bili su učenici šestih razreda Osnovnih škola Majstora Radovana i Petra Berislavića, te učenici UNESCO-ve radionice Srednje škole Ivana Lucića iz Trogira.

Ukupno je 8 skupina od po 4 natjecatelja tražilo skriveni reljef Kairosa u povijesnoj jezgri Trogira pomoću uputa koje su dobivali na svakoj postaji. Skupina 6.c razreda OŠ Petra Berislavića prva je prošla sve postaje i prva pronašla skriveni reljef Kairosa, skupina 6.d razreda OŠ Majstora Radovana druga, a skupina 6.c OŠ Majstora Radovana treća.

U drugoj fazi projekta sudionici će fotografijama zabilježiti sve detalje baštine srednjovjekovnog grada i to prezentirati svojim kolegama iz razreda putem powerpoint prezentacija. Njihove prezentacije pomoći će im pri osmišljavanju vodiča kroz gradsku jezgru koju će sami i osmisliti te tako postati mladi vodiči, što bi bio i konačan cilj projekta.

Tijekom zimskih praznika nastavit će se sa organizacijom radionica u Muzeju Trogira sa muzejskim pedagozima.

Marijana Šimić, nastavnica povijesti