Predavanje „Izazovi odrastanja“
Autor: Dragan Uljični, 24. 11. 2015.

U srijedu, 18.studenog 2015. u našoj školi održano je zanimljivo predavanje za roditelje učenika osmih razreda na temu 'Izazovi odrastanja" uloga roditelja u prevenciji ovisnosti.

Predavanje je organizirano povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti koji se obilježava od 15. studenog do 15. prosinca, a gost predavač bila je psihologinja Davorka Borković Kovačić iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije.

Izlaganje psihologinje potaklo je raspravu u kojoj su roditelji pokazali potrebu za dodatnim informacijama o tome kako što bolje odgajati svoje dijete u današnje vrijeme u kojem su različita sredstva ovisnosti prisutna i dostupna u sve većoj mjeri.

Nismo loši roditelji ako postavimo granice. Moramo svakodnevno komunicirati s djecom, moramo ih promatrati. Vrijeme bura i oluja koje se događa kada dijete postaje odrasla osoba  i njima samima teško je kontrolirati jer su emocije i izazovi jači od razuma. Zna se reći kako prije nije bilo tako, ali takva tvrdnja ne stoji. Isto je bilo i kad smo mi odrastali, ali su vanjski okviri bili jači i čvršći. Adolescencija se ne događa samo adolescentima već cijeloj obitelji, naglasila je psihologinja Borković Kovačić.