Prvo mjesto na kvizu Sačuvajmo Bijaće u 21. stoljeću
Autor: Virgil Jureškin, 3. 3. 2016.

Učenici i učitelji kaštelanskih škola OŠ Bijaći iz Kaštel Novog i OŠ kneza Trpimira iz Kaštel Gomilice, tradicionalno su, u sklopu zajedničkog projekta Sačuvajmo Bijaće u 21. stoljeću, na povijesnom lokalitetu u Bijaćima pred crkvom svete Marte održali manifestaciju povodom Dana svojih škola i Dana grada Kaštela.

Osim uvaženih gostiju iz grada Kaštela, naše Županije i OŠ kneza Mislava iz Kaštel Sućurca, ove godine bila je pozvana i naša Škola. Školu su predstavljale učenice šestih razreda Dora Matić, Laura Lučin, Hana Rapić i učiteljica povijesti Marijana Šimić.

Domaćini i uzvanici prisjetili su se 4. ožujka 852. godine kada je izdana Trpimirova darovnica, povijesni dokument u kojem se prvi put spominje ime Hrvat.

Učenici šestih razreda u kvizu odmjerili su snage u poznavanju povijesnih, geografskih, jezičnih i prirodoslovnih sadržaja užeg zavičaja. Ukupno je bilo 8 ekipa, a naše učenice pokazale su najviše znanja i osvojile prvo mjesto. Dori, Lauri i Hani nagradu za osvojeno prvo mjesto uručio je Zoran Blažević, ravnatelj OŠ kneza Trpimira iz Kaštel Gomilice.

Marijana Šimić, prof.