Noć otvorenih vrata Hrvatskog ratnog zrakoplovstva
Autor: Virgil Jureškin, 24. 1. 2017.

„Noć otvorenih vrata Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane“ u Zračnoj luci Split u petak 27. siječnja 2017. od 13.00 do 19.00 sati koja se organizira u sklopu manifestacije „Noć muzeja u Hrvatskoj 2017.“

U dnevnom dijelu dana posjetitelji će moći razgledavati avione i helikoptere te promatrati atraktivni letački program od 15,00 sati.
U sumrak, od 17,00 sati  zbog prirodnih svjetlosnih efekata kao i paljenja svjetala noćnog starta na pisti gdje se odvija letenje bit će poseban doživljaj vidjeti izloženu tehniku na kojoj lete hrvatski vojni piloti, a posjetitelji će moći doživjeti noć kao dan gledajući kroz NVG opremu koju koriste vojni piloti kada lete noću.
Priredili smo i druge sadržaje kao izbor „Naj-osmjeha pilotske kabine“, nagradne igre i druga iznenađenja dok će mladi na promotivnom pultu dobiti informacije o mogućnostima školovanja za vojne pilote i pripadnike Oružanih snaga RH.
Posebno zanimljiva je radionica za djecu „Pilotiranje na simulatoru aviona MiG-21“ gdje će djeca uz pomoć pilota simulirati upravljanje borbenim avionom MiG-21.