UPUTE NASTAVNOG ZAVODA ZA JAVNO ZDRAVSTVO - UPISI U SREDNJU ŠKOLU
Autor: Virgil Jureškin, 9. 5. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

s obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicinu Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ,  ovim putem Vas obavještavamo da će se Mišljenje nadležnog školskog liječnika o zdravstvenoj sposobnosti učenika za određeno zanimanje, tj.  smjer u srednjoj školi, za školsku godinu 2020./2021., izdavati uz prethodnu najavu telefonom/e-poštom nadležnom školskom timu.

Ovaj postupak će se provoditi uvidom u dostupnu dokumentaciju (preventivni zdravstveni karton, nalaz sistematskog pregleda u 8. razredu). Ukoliko bude potrebna dodatna dokumentacija, molimo roditelje da istu dostave e-poštom na službenu e-mail adresu nadležnog tima školske medicine.

Mišljenje o zdravstvenoj sposobnosti učenika se  izdaje sukladno dokumentu MZO „Jedinstveni popis zdravstvenih zahtjeva srednjoškolskih obrazovnih programa u svrhu upisa u 1. razred srednje škole“. (Popis zdravstvenih zahtjeva za upis u srednju školu)

Iznimno,  prema potrebama i indikaciji (npr. neobavljen sistematski pregled u 8. razredu), učenik će se naručiti napregled.

VAŽNO!

• Prilikom dolaska na pregled, molimo da se dođe točno u vrijeme termina za pregled.
  • Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu i čekaonicu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.
  • Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.
  • Molimo da se dođe sa zaštitnom maskom.
  • Prije ulaska na pregled, roditelji moraju ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom (IZJAVA RODITELJ/DIJETE)

ZA PREGLED I POTVRDU SE POTREBNO NARUČITI PUTEM TELEFONA

JUTARNJA SMJENA:  (utrorak, srjeda , petak)  zvati od 07:00 – 08:00 h i 12:00 – 13:00

POPODNEVNA SMJENA: (ponedjeljak, četvrtak) od 14:00 do 15:00 i od 19:30 do 20:30 h

ILI NA SLUŽBENI E-MAIL MEDICINSKE SESTRE NADLEŽNOG ŠKOLSKOG TIMA

NADLEŽNI TIM ŠKOLSKE MEDICINE

Ivana Sikirica, dr. med., spec. šk. med.

ivana.sikirica@nzjz-split.hr

Blaženka Dodig, bacc. med. techn.

blazenka.dodig@nzjz-split.hr

Tel.: 021/885-666